Rady
NAKUPUJTE U NÁS

Prodejna

ANIMO Centrum krmiv
Pomezní 282
Areál ZD - K Dálnici
Světice u Říčan

Na prodejně pouze platby HOTOVĚ!

tel. prodejna: 608 315 657

tel. info: 608 315 658

e-mail objednávky:
objednavky@centrumkrmiv.cz

Otevírací doba

PO 9- 16
ÚT zavřeno
ST 9 -18
ČT zavřeno
 15 -18
SO první sobota v měsíci
  9.00-12.00
Změny otevírací 2024

V sobotu 1.6. otevřeno 9 - 12  h

 

 

NOVINKY

Již jsme na nové prodejně!

Poplatky za osobní odběr tedy zrušeny.

 

Objednávky nad 10.000Kč vám přivezeme ZDARMA
(Praha + Stř. ČECHY)

Ostatní od 299 Kč s námi

Odesílání přes kurýra od 149 Kč

 

Rady » ANIMO poradna

Komentáře

20 letý velmi zanedbaný valach - Dominika Dol.

Dobrý den,

 

chtěla bych vás požádat o radu s krmením 20letého valacha holštýnského plemene.

Koně jsme pořídili před měsícem a půl ve špatném výživovém stavu a se zanedbanými kopyty a zuby. Kopyta jsou popraskaná – pouze rohovina – ne „do živého“a suchá – žádná hniloba ani plíseň, praskání již nepokračuje – mazáno.
 

V současné době máme namícháno musli z vašich surovin (směs poměrově z: vojtěškové pelety 50 kg, granule Energys Standart 25kg, sušená mrkev 3kg, extrudovaný len 10 kg, kukuřičné lupínky 15 kg, slunečnice 5 kg, karob 3 kg), dále jsme zakoupili řepné pelety, které bohužel odmítá žrát (vmíchávám alespoň část nabobtnaných pilin k musli – max 15% objemu – jinak peletky nechává v kýblu), dostává Alavis na klouby v preventivní dávce a denní dávku Fitmin Macro CA (směs minerálů a vyvazovač volných radikálů), kůň je 24h pastevně ustájen s neomezeným přístupem k velmi kvalitnímu senu, pastva je různorodá, taktéž kvalitní, na pastvě mají liz.

 
Zlepšení stavu
Dominika Doleželová, 28.01.2012, 22:23 Odpovědět
Dobrý den, krmnou dávku jsme upravili asi 2 týdny po zaslání dotazu - ještě v létě, věřím ale, že uveřejněný článek bude v sestavení KD inspirovat majitele koní s podobnou "anamnézou".

Granule Energys jsme ve směsi nahradili granulemi Equibo Herbal, do směsi jsme přidali jablečné výlisky a granulky z ostropestřence.

Kůň začal koncem srpna přijímat bez výhrad konečně i řepné pelety (nemelasované, samozřejmě nabobtnané), takže je krmíme poměrově ve větším množství.

Podali jsme živou kvasinkovou kulturu Yea-Sacc, nyní podáváme pivovarské kvasnice (s přestávkami).

Zakoupili jsme vitamíny pro podporu krvetvorby od společnosti Orling (Ferraponny Dynamic). Alavis jsme vysadili, udělali pauzu a na podzim jsme zakoupili přípravek v tekuté formě taktéž od Orlingu.

Na pastvu jsme umístili kromě lizu solného i liz "nadstandardní" minerální.

Nyní máme koně přibližně půl roku - jeho stav se velmi zlepšil, nejen vizuálně - výrazně se zlepšila kondice i krevní obraz - velmi se pročistil a hodnota hemoglobinu konečně vystoupala z "rudých" čísel.

Krmiva z vašeho sortimentu podáváme i ostatním našim koním - ti se sice vždy těšili pevnému zdraví, tak krásnou srst ale ještě nikdy neměli.

Velmi oceňujeme zdravé zaměření vaší prodejny a komplexní sortiment.
 

Přidat komentář


Jméno:

Název:


Komentář:
Poznámka: Neradi příspěvky moderujeme, ale nemístné příspěvky nebo příspěvky mimo téma budou odstraněné. Děkujeme za pochopení.

 
Nahoru