Rady
NAKUPUJTE U NÁS

Prodejna

ANIMO Centrum krmiv
Pomezní 282
Areál ZD - K Dálnici
Světice u Říčan

Na prodejně pouze platby HOTOVĚ!

tel. prodejna: 608 315 657

tel. info: 608 315 658

e-mail objednávky:
objednavky@centrumkrmiv.cz

Otevírací doba

PO 12- 18
ÚT zavřeno
ST 9 -18
ČT zavřeno
 15 -18
SO první sobota v měsíci
  9.00-12.00
Změny otevírací 2023

 

NOVINKY

Již jsme na nové prodejně!

Poplatky za osobní odběr tedy zrušeny.

 

Objednávky nad 10.000Kč vám přivezeme ZDARMA
(Praha + Stř. ČECHY)

Ostatní od 299 Kč s námi

Odesílání přes kurýra od 149 Kč

 

Rady » ANIMO poradna

Pony s letní vyrážkou- Petra

21.10.2012, 14:59, ANIMO

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na krmení/krmný doplněk který byste mi doporučila pro pony kobylku, která trpí letní vyrážkou. Kobylka se drbe v podstatě neustále i v zimě. Nevím jestli to je možné, ale klidně už bych to označila spíše za psychický problém - jak může jde se o něco drbat. K dispozici má pastvu, seno, liz, hrstičku granulek jen aby se neřeklo, když se krmí ostatní koně. Občas pečivo, jablko, mrkev jako pamlsek. Děkuji Petra


Odpověď:

Dobrý den. Zejména bych musela Vaší kobylku vidět. Většina ,,letních vyrážek" je kvasinkové onemocnění. To je pro koně velmi svědivé, v létě se zhoršuje z důvodu vyššího podávání jablkem, které kvasinkám dělají dobře.

Obecně nyní podáváním pečiva, jablky a granulema dobře neděláte. Musíte nasadit čistě bezobilnou a nekyselou dietu. A vymítit kvasinky. Taková intenzivní přírodní antikvasinková léčba by trvala 8 týdnů, následně by koník musel dodržovat dietu. Rozhodně by však došlo ke zlepšení případně do roka úplnému odstranění problému.

 

Problém se musí řešit komplexně, ne jen podat něco a hlavní příčiny problému neodstranit. Obecně však pro koně s těmito problémy je vhodné podávat vyšší množství a spektrum semen (len, sezam, konopí, slunečnice, dýně, ostrop. olej), vojtěškové granule a soja, šípek oplodí, pivovarské kvasnice. A zejména přesně sestavou individuální bylinnou směs na odpísnění a zlepšení kvality kůže a srsti.

 
« Zpět


Diskuse: "Pony s letní vyrážkou- Petra"
Datum: Jméno: Komentář:
- Žádné komentáře -
Přidat komentář | Zobrazit všechny komentáře
 
Nahoru