Rady
NAKUPUJTE U NÁS

Prodejna

ANIMO Centrum krmiv
Pomezní 282
Areál ZD - K Dálnici
Světice u Říčan

Na prodejně pouze platby HOTOVĚ!

tel. prodejna: 608 315 657

tel. info: 608 315 658

e-mail objednávky:
objednavky@centrumkrmiv.cz

Otevírací doba

PO 9- 16
ÚT zavřeno
ST 9 -18
ČT zavřeno
 15 -18
SO první sobota v měsíci
  9.00-12.00
Změny otevírací 2024

SOBOTA 6.4. OTEVŘENO 9 - 12 H

 

NOVINKY

Již jsme na nové prodejně!

Poplatky za osobní odběr tedy zrušeny.

 

Objednávky nad 10.000Kč vám přivezeme ZDARMA
(Praha + Stř. ČECHY)

Ostatní od 299 Kč s námi

Odesílání přes kurýra od 149 Kč

 

Rady » ANIMO poradna

Komentáře

Kůň v boxe po úraze - Veronika Lač.

Dobry den, nejprve bych Vam chtela podekovat za vsechny rady, co uz jsme od Vas dostali a za skvele a kvalitni produkty, ktere od Vas pravidelne odebirame. Mam kobylku, ktere Vami sestavena KD moc vyhovuje a prospiva. Ale chtela bych se s Vami poradit, kobylka ted bude min. 2 tydny muset byt na boxe kvuli zranene noze. Jelikoz by se nemela moc pohybovat, veterinarka nam doporucila vyradit veskere energeticke krmivo.

 
poděkování a upřesnění
Veronika Lacmanová, 17.09.2013, 08:37 Odpovědět
Děkuji za odpověď. Kobylka má po x vyšetřeních a bohužel se ukázalo, že léčba bude trvat mnohem více týdnů( až 3 měsíce). O schvácení se nejedná, diagnoza zatím není uplně přesná, ale může se jednat pouze o 3 věci( natržený sval, problém s nervem a tu třetí jsem teď zapomněla) a ty se stejně léčí pouze absolutním klidem a nepohyblivostí. Pro kobylku(i pro nás) to bude psychicky nesmírně těžké období, proto bych jí to chtěla alespoň správnou výživou a doplňkama ulehčit. Moc Vám děkuji za Vaše poradenství bez kterého bychom se jen těžko obešli.
P.s. mohla bych se ještě zeptat, zda nebude potřeba ještě něco jiného (např. kvůli té atrofii)vzhledem k výrazně delší době léčení?
 
Re: poděkování a upřesnění
ANIMO, 20.09.2013, 23:59 Odpovědět
Citace Neznámý: Děkuji za odpověď. Kobylka má po x vyšetřeních a bohužel se ukázalo, že léčba bude trvat mnohem více týdnů( až 3 měsíce). O schvácení se nejedná, diagnoza zatím není uplně přesná, ale může se jednat pouze o 3 věci( natržený sval, problém s nervem a tu třetí jsem teď zapomněla) a ty se stejně léčí pouze absolutním klidem a nepohyblivostí. Pro kobylku(i pro nás) to bude psychicky nesmírně těžké období, proto bych jí to chtěla alespoň správnou výživou a doplňkama ulehčit. Moc Vám děkuji za Vaše poradenství bez kterého bychom se jen těžko obešli.
P.s. mohla bych se ještě zeptat, zda nebude potřeba ještě něco jiného (např. kvůli té atrofii)vzhledem k výrazně delší době léčení?


To schvácení totiž vážně hrozí, když kůň stojí a výrazně zatěžuje zdravou nohu při jakýmkoliv zranění další nohy. Kůň se totiž bohužel moc neunese. takže často při banálním zranění a výraznému odlehčování jedné nohy se nám může přichvátit noha zcela zdravá! Pakliže by psychicky nezvládala, můžete podávat i konopné semínko, ale i bylinky jako levandule, kozlík a meduňka, výrazně psychiku zklidní. Aby nedošlo k atrofii, tak dodat protein- tedy např. soja-len je nejlepší volbou v této situaci a případně i na 3 týdny podat selen + E (Kombisol).
 

Přidat komentář


Jméno:

Název:


Komentář:
Poznámka: Neradi příspěvky moderujeme, ale nemístné příspěvky nebo příspěvky mimo téma budou odstraněné. Děkujeme za pochopení.

 
Nahoru