Články
NAKUPUJTE U NÁS

Prodejna

ANIMO Centrum krmiv
Pomezní 282
Areál ZD - K Dálnici
Světice u Říčan

Na prodejně pouze platby HOTOVĚ!

tel. prodejna: 608 315 657

tel. info: 608 315 658

e-mail objednávky:
objednavky@centrumkrmiv.cz

Otevírací doba

PO 9- 16
ÚT zavřeno
ST 9 -18
ČT zavřeno
 15 -18
SO první sobota v měsíci
  9.00-12.00
Změny otevírací 2024

V sobotu 1.6. otevřeno 9 - 12  h

 

 

NOVINKY

Již jsme na nové prodejně!

Poplatky za osobní odběr tedy zrušeny.

 

Objednávky nad 10.000Kč vám přivezeme ZDARMA
(Praha + Stř. ČECHY)

Ostatní od 299 Kč s námi

Odesílání přes kurýra od 149 Kč

 

Články

Alternativní boj s hlodavci ve stájích

26.12.2010, 00:01, ANIMO

Mám pro Vás alternativní TIP, jak můžete bojovat s obtížnými přemnoženými hlodavci, pakliže Vaše kočky jsou líné, nebo zkrátka svojí práci nezvládají. Myši a potkani se především na podzim stahují do stájí a obydlí, kde dokážou napáchat přes zimu nemalé škody, rozkousané deky, znehodnocené krmení aj. Toto nastává, pakliže došlo k jejich přemnožení, což při dnešním nešetrném hospodaření je naprosto běžný fakt.


První možností je používat rychlé- téměř bezbolestné pastičky, myš ani nezaregistruje, co se vlastně stalo. Rozhodně jsou pastičky humánější, než jedy, kdy hlodavec umírá několik dnů na vnitřní krvácení. Pastičky můžete zakoupit u nás 2 kusy za 20 Kč.

 

Radím Vám však výbornou ekologickou alternativu. Pořiďte si na Vaše louky, pastviny, zahrady a pole bidýlka pro dravce. Tedy lovecká (posedová) stanovišťě pro dravce a sovy. Pomocí bidýlek přilákáte dravce ze širokého okolí, kteří budou přirozeně regulovat jejich početný stav. Instalace je jednoduchá, rychlá a levná.

 

Jak bidýlko vyrobit?
Pro dravce postačí dřevěná tyč v délce 1 - 2,5 m. Čím vyšší berlička je, tím lepší mají dravci a sovy rozhled.  Pro lepší dosed dravce nebo sovy se na horní konec přitluče nebo přišroubuje ještě jedna tyčka v délce 20 - 30 cm o průměru přibližně 2 - 2,5 cm tak, že celá berlička připomíná písmeno T.

Tato berlička se zatlouká nejlépe ve vzdálenosti 30 m od sebe na celém pozemku, nejlépe k přirozeným překážkám (kámen, skruž betonová, skalka). Můžete využít i kovové berličky. Umisťuje se jich maximálně 5 ks na hektar, některé zdroje uvádějí až 10 berliček/ha. Umístění samozřejmě musí proběhnout po konzultaci s místním mysliveckým sdružením. Na výrobu berliček mohou dokonce myslivecká sdružení žádat o dotaci ministerstva zemědělství (40,- Kč/berlička). Žádosti se podávají do konce května na příslušný krajský úřad.
 

 
« Zpět


Diskuse: "Alternativní boj s hlodavci ve stájích"
Datum: Jméno: Komentář:
- Žádné komentáře -
Přidat komentář | Zobrazit všechny komentáře
 
Nahoru