Články
NAKUPUJTE U NÁS

Prodejna

ANIMO Centrum krmiv
Pomezní 282
Areál ZD - K Dálnici
Světice u Říčan

Na prodejně pouze platby HOTOVĚ!

tel. prodejna: 608 315 657

tel. info: 608 315 658

e-mail objednávky:
objednavky@centrumkrmiv.cz

Otevírací doba

PO 9- 16
ÚT zavřeno
ST 9 -18
ČT zavřeno
 15 -18
SO první sobota v měsíci
  9.00-12.00
Změny otevírací 2024

V pondělí 6.5. otevřeno 9 - 13 h

Ve středu 8.5. zavřeno

 

NOVINKY

Již jsme na nové prodejně!

Poplatky za osobní odběr tedy zrušeny.

 

Objednávky nad 10.000Kč vám přivezeme ZDARMA
(Praha + Stř. ČECHY)

Ostatní od 299 Kč s námi

Odesílání přes kurýra od 149 Kč

 

Články

Komentáře

Podzimní krmení hubených koní

krmeni hubeneho koneNOVÉ! Máme pro vás mnoho užitečných rad, jak vyřešit nyní velmi aktuální podzimní problematiku - výrazný ubytek hmotnosti vašich koní.

Za více než 11 let jsme pomohli tisícovce koním, kteří měli na podzim a v zimě problém se ztrátou hmotnosti, pomůžeme i Vám.

 

Rychlé tipy v sortimentu najdete zde: 

 
Děkuji!!!
Martina Davidová, 16.09.2010, 09:13 Odpovědět
Děkuji za fantastický článek, který je pro mě velkým přínosem. Mám 8 let starou kobylku CS (vysoko v krvi), nervově labilní a špatně krmitenlou...každý podzim řeším její rapidní hubnutí všemožně a letos díky vám snad konečně zustanne pouze "štíhlá" nikoli vychrtlá. Všechny vaše články by měli povinně číst provozovatelé stájí a chovatelé koní všeho druhu. Velice často se setkávám s koňmi, kteří dostanou senou na hodinu denně a zbytek krmné dávky futrují oves či drahé musli - následkem jsou nespokojení bolaví koně s nechutí pracovat. Opravdu děkuji za článek. Hned ho vyvěsím na nástěnku ať naši koně zažijí zlepšení!
 
Cena denní krmné dávky
Alena, 25.10.2010, 09:41 Odpovědět
Dobrý den,
chtěla bych se vás jen zeptat na kolik by vyšla krmná dávka na jeden den, dle příkladu kterého uvádíte. Samozřejmě když bychom brali krmiva od vás.
Př. máme jen 2 koně, starší a nevyplatí se nám kupovat velké množství krmiv najednou, protože máme problémy nejen s uskladněním,ale i zkrmování - aby se nám některé krmiva nezkazily.
Je tato krmná dávka vyvážená? Nemusí se do ní přidávat ještě nějaké vitamíny?

Děkuji za pomoc
Alena
 
Odpověď: Cena denní krmné dávky
Kateřina, ANIMO, 25.10.2010, 10:30 Odpovědět
Dobrý den, přesnou cenu si můžete jednoduše vypočítat. Rozpočítáte si cenu za kg a vynásobíte množstvím v KD a počtem koní, tedy x 2. Bohužel nemám čas to vysčítat za vás. Ale bude to do 30 Kč na koně a den (1 kg krmení cca 12 Kč včetně doplňků). Při koupi komerční müsli směsi by takovéto množství (2,5 kg) vyšlo cca na 50 Kč denně. Když nebudu počítat horší skladbu (vyšší podíl škrobů). Ano KD je vyvážená, ale nejdůležitější složkou je vždy seno a pastva. A to nevím v jakém množství a jaké kvality máte. Zdravá výživa koní nepodporuje syntetické vitamíny v mizivé schopnosti přisvojitelnosti. Klade si za cíl, aby všechny důležité živiny byly pokryty z přírodních zdrojů. Takovéto vitamíny ,,pro sichr" páchají více škody než užitku. Kateřina
 
snídaně - večeře
Jana Černá, 30.10.2010, 01:18 Odpovědět
Dobrý den, děkuji za přínosný článek! Chtěle jsem se zeptat, zda by bylo možné zaměnit snídani za večeři, respektive zda má tato denní distribuce jednotlivých krmiv nějaké opodstatnění. Mám kobylu ustájenou v nájemní stáji a přecejen bych si krmení na bázi řepy ráda ohlídala (sama si doma připravila a odpoledne do stáje přivezla), aby se náhodou nestalo, že to kůň dostane nenamočené.
Děkuji!
 
Re: Děkuji!!!
Kateřina, ANIMO, 30.10.2010, 11:29 Odpovědět
Dobrý den, pochopitelně to má svůj význam, které krmivo se podává v kterou dobu. Částečně to vychází i z orgánových hodin čínské medicíny, kdy v každou dobu je v nějvětší aktivitě různý orgán a je potřeba jej podporovat stimulovat, nikoliv oslabovat. Řepné pelety si můžete připravit i ve stáji, za hodinu Vám nabobtnají. Pakliže nemáte jinou možnost, krmení prohodťe, ale bylo by vhodnější jej ještě trochu jinak předělat, pakliže řepné by jste dávali na noc.
 
Větší náchylnost ke schváceni
Veronika, 30.10.2010, 19:39 Odpovědět
Zde vytvořená krmná dávka se mi velmi líbí, nicménně konkrétně sladový květ by nebyl pro mého koně, který byl nedávno přichvácený, příliš vhodný mám takový dojem, u sorn flakes si nejsem jistá (dostává denně litrovou fanku po práci za doměnu a pro zpestření, jinak dostává kilo ovsa ráno a kilo večer + slunečnicový olej).Poradíte čím lze nahradit tyto rizikové produkty?podotýkám že je dobře krmitelný (sežral mi odčervovací mléko zamíchané do namočených řepných řízků a sežere vše co dostane, nad ničím nidky neohrnoval nos), ale hůře přibývá na váze.
 
Re: Větší náchylnost ke schváceni
Kateřina, ANIMO, 31.10.2010, 00:46 Odpovědět
Dobrý den, ano pro koně s laminitis, nebo IR není vhodné žádné jadrnné krmivo včetně ovsa! a sladového květu ani melasy, pečiva a jablek, ani komerční granulované směsi!

Krmiva vhodná pro tyto koně jsou naopak: seno, sláma, vojtěškové pelety, řepné pelety s max. obsahem cukru do 8 %, slunečnicové semeno, lněné semeno, kukuřičné otruby, rýžové otruby a mrkev- dostatek mrkve! Podpůrné krmné doplňky jsou vhodné pivovarské kvasnice, jablečný ocet a bylinky. Takže rozhodně musíte oves zcela vyřadit, corn flakes můžete ponechat skutečně jen jako křupavou mlsku a namíchat si vlastní vhodnou směs v optimálních poměrech (vojtěškové pelety, slunečnicové semeno, kukuřičné otruby, popř. trocha Cornflakes případně olej) a snídaně (řepné pelety, lněné semeno a případně kukuř. nebo rýžové otruby). Kateřina, ANIMO
 
Ano
Veronika, 02.11.2010, 08:34 Odpovědět
Díky, pokusím se to nějak vymyslet.Pečivo sice dostává, ale tak 2 kusy sušeného pčiva denně jako odměnu za práci společně s tou trochou corn flakes.Ve stáji máme na výběr oves nebo sladový květ v ceně ustájení, oves doporučil kopytář s tím že v rozumném množství nemá na schvácení takvý vliv jako třeba ječmen (rozhdoně mi přijde menší zlo oves než sladový květ a se senem nevystačíme protože chodí pod sedlo každý den na 1-3 hodiny).Měli jsme skutečně jen mírné schvácení, kopytář říkal spíše náběh na schvácení, já si toho všimla včas.Dále mám nakoupené řepné řízky s melasou, které už zkrátka nedávám kvůli té melase.Až se zlepší má finanční situace, mám v plánu naobjednat zásoby od Vás, mrkev bude mezi nimi, vojtěškové pelety rozhodně taky, řepné řízky mám domluvené přímo v cukrovaru za minimální částky.
Tak moc díky.
 
krmení
MONIKA, 21.04.2011, 20:58 Odpovědět
Dobrý den můžete mi někdo vysvětlit kolik má dostávat tažný kůn co pracuje deně ovsa??A co ještě vše?
 
krmení pro tazne kone
Kateřina, ANIMO, 21.04.2011, 21:41 Odpovědět
Dobry den, tazny kun by oves nemel dostavat nejlepe vubec. Energeticke pozadavky pokryjete vedle sena a pastvy napr. repnymi peletami a semeny (lnene a slunecnicove). Pak je take nutne zajistit dostatecny prisun bilkovin (vojteska, kvet). Obiloviny (oves, jecmen, kukurice) neni krmivo pro kone nezbytne, patri do rizikovych krmiv a s tim je potreba k nim pristupovat. Krmna davka 6 kg ovsa, coz neni vyjimkou, pro tazneho kone je likvidacni. Nasledky jako artroza, koliky, prepracovanost, nadmerne poceni, nervozita je primym nasledkem takoveho krmeni. I pracujici kone je nutne krmit prirozene a zdrave. jen tak mohou podavat odpovidajici vykon.
 
Dušná kobylka - příkrmy k senáži
Hanka, 03.10.2012, 10:58 Odpovědět
Dobrý den, prosím o radu čím přikrmovat v případě, že kobylka nemůže seno a dostává tedy senáž?
 
Re: Dušná kobylka - příkrmy k senáži
Kateřina, ANIMO, 04.10.2012, 14:21 Odpovědět
Citace Neznámý: Dobrý den, prosím o radu čím přikrmovat v případě, že kobylka nemůže seno a dostává tedy senáž? Zkuste určitě podávat granulovanou vojtěšku + granulované seno + řepné pelety jako základ. Určitě semínka a nějaké bílkoviny.
 
A1/1
Klára, 20.10.2012, 20:16 Odpovědět
Dobrý den, mám A1/1 nepřetržitě venku s možností nonstop přístupu k senáži, pravidelně se držím vašich doporučení dle ročního obdobý. Na tento podzim dokrmuji k senáži granulemi s vojtěškou, pivovarskými kvasnicemi,lněným semínkem,po práci i elektrolyty. Stále se mi však koník zdá pohublý na zádi a zádech. Je možné přidat do krmné dávky ještě váš rýžový olej?
 
Re: A1/1
Kateřina, ANIMO, 26.10.2012, 02:15 Odpovědět
Citace Neznámý: Dobrý den, mám A1/1 nepřetržitě venku s možností nonstop přístupu k senáži, pravidelně se držím vašich doporučení dle ročního období. Na tento podzim dokrmuji k senáži granulemi s vojtěškou, pivovarskými kvasnicemi,lněným semínkem,po práci i elektrolyty. Stále se mi však koník zdá pohublý na zádi a zádech. Je možné přidat do krmné dávky ještě váš rýžový olej?

Dobrý den. Senaz nemůže čiste nahradit seno, te, paklize je kvalitni se dava do 3 kg na den. Seno vsak mit Vas konik musi. Nepisete, zda dokrmujete rano a vecer, ci jen jednou denne. Ted na podzim kdyz je hubeny musite krmit dvakrat denne koncentrat. Jednou denne by to nevyuzil. Doporucila bych rano energetictejsi krmeni (repne rizky + kvet + len) a k veceri regeneracni (vojteska, slunecnice, soja, karob). Paklize krmite Cerea Hobby, tak ty k veceri s vojteskou. Kvasnice do snidane na dva mesice 80 g. Nyni vam patrne chybi energie a bilkovina. Proto ta slunecnice, kvet, soja a vojteska. Podporila bych denne lzickou morskych ras. Ryzovy olej nebo ryz. otruby bych zaradila az na jare pri vzrustajici praci, ale ne v regeneraci na podzim.
 
Březí kobylka
Petra, 09.09.2013, 09:20 Odpovědět
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli je třeba uvedenou krmnou dávku ještě o něco doplnit pro březí 16-letou kobylku. Termín má až v květnu.
Děkuji
 
Re: Březí kobylka
ANIMO, 09.09.2013, 10:47 Odpovědět
Citace Neznámý: Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli je třeba uvedenou krmnou dávku ještě o něco doplnit pro březí 16-letou kobylku. Termín má až v květnu.
Děkuji


Změna krmení pro březost by nastala až posl. 3 měsíce př porodem. Takže te´d nikterak jinak neřeště. Kvůli vývoji nervové soustavy plodu však doporučuji vyšší dodávání omega Mk, tedy kromě lněného semínka i konopné.
 
zuzana , 11.09.2013, 14:14 Odpovědět
Zdravim mna, by len zaujimalo ci tych repnych nie je vela na jednu davku po namoceni je to 3,2 litra krmiva.
Dakujem za odpoved
 
Re:
ANIMO, 11.09.2013, 15:37 Odpovědět
Citace Neznámý: Zdravim mna, by len zaujimalo ci tych repnych nie je vela na jednu davku po namoceni je to 3,2 litra krmiva.
Dakujem za odpoved


Dobrý den, ano to určitě, objemově je to rozhodně veliké množství, ale berte v potaz, že energeticky je to jenom 7,6 Mj. A pastva je v rámci energetického přijmu ještě na tom ,,hůře" (z vašeho hlediska). Tedy je ještě obměmnější, takže je to přirozené. Není navíc vůbec nutné, aby to kůň sežral, zhltnul za minutu, ale spíše déle přijímal.
 
Kobyla 18
Aneta, 11.09.2013, 18:52 Odpovědět
Dobrý den, mám problém se svou kobylou ČT 18 let, je pořád hubená i když dostáva dost žrádla ( ráno 1L. ovsa, občas dostává polední 1L.ovsa + 0,5 L. Gain-musly, večer 2L ovsa, 1L Gain-musly a foukaná kukuřice ), sená má spousty a pastva. Zuby dělané před dvěma roky, žere jak mlýn, odčervaná pravidelně, ted už jí ani moc nejezdím, dříve aktivní rekreace, byla dost živá na svůj věk. Ted už si venku nechce ani zacválat. Tak bych Vás chtěla poprosit o radu, co jí dávat aby se trochu zlepšila. Jinak na zimu dostávají zapářku ( řízky )+len .
Moc díky za ochotu s pozdravem Aneta
 
Re: Kobyla 18
ANIMO, 11.09.2013, 23:00 Odpovědět
Citace Neznámý: Dobrý den, mám problém se svou kobylou ČT 18 let, je pořád hubená i když dostáva dost žrádla ( ráno 1L. ovsa, občas dostává polední 1L.ovsa + 0,5 L. Gain-musly, večer 2L ovsa, 1L Gain-musly a foukaná kukuřice ), sená má spousty a pastva. Zuby dělané před dvěma roky, žere jak mlýn, odčervaná pravidelně, ted už jí ani moc nejezdím, dříve aktivní rekreace, byla dost živá na svůj věk. Ted už si venku nechce ani zacválat. Tak bych Vás chtěla poprosit o radu, co jí dávat aby se trochu zlepšila. Jinak na zimu dostávají zapářku ( řízky )+len .
Moc díky za ochotu s pozdravem Aneta


Dobrý den.

žrádla dostává opravdu hodně, ale ne živiny, které vyžaduje, aby hubená nebyla. V množství není síla, ale v obsahu. Doporučuji mojí přednášku 24.9. právě na toto téma, jak zdravě nakrmit koně , nikoliv nevykrmit. Aktuálně je vaše krmení příliš škrobové, málo proteinu i tuku. také bude nejspíš chybět jod (mořské řasy), vitamín C (šípek) a B (kvasnice) - vzhledem k věku a horší konverzi krmiv. Při nechuti se hýbat nejspíš je přítomna i artroza, které můžete ulevit (yuka, ostropestřec, kurkuma aj.). řepne pelety jsou ok, ale jen ve studene vode bobtrnane, vždy s proteinem (kvet, ci soja nebo soja-len). Lněný je fajn, ale v dávce alespoň 100 g.
 
Re: Re: Kobyla 18
, 14.09.2013, 09:50 Odpovědět
Dobrý den, mám problém se svou kobylou ČT 18 let, je pořád hubená i když dostáva dost žrádla ( ráno 1L. ovsa, občas dostává polední 1L.ovsa + 0,5 L. Gain-musly, večer 2L ovsa, 1L Gain-musly a foukaná kukuřice ), sená má spousty a pastva. Zuby dělané před dvěma roky, žere jak mlýn, odčervaná pravidelně, ted už jí ani moc nejezdím, dříve aktivní rekreace, byla dost živá na svůj věk. Ted už si venku nechce ani zacválat. Tak bych Vás chtěla poprosit o radu, co jí dávat aby se trochu zlepšila. Jinak na zimu dostávají zapářku ( řízky )+len
Prosím o sestavení jídelníčku, pro tuto kobylu.díky,
bohužel se nemohu dostavit na Vaši přednášku.
 
Re: Re: Re: Kobyla 18
ANIMO, 14.09.2013, 12:32 Odpovědět
Citace Neznámý: Dobrý den, mám problém se svou kobylou ČT 18 let, je pořád hubená i když dostáva dost žrádla ( ráno 1L. ovsa, občas dostává polední 1L.ovsa + 0,5 L. Gain-musly, večer 2L ovsa, 1L Gain-musly a foukaná kukuřice ), sená má spousty a pastva. Zuby dělané před dvěma roky, žere jak mlýn, odčervaná pravidelně, ted už jí ani moc nejezdím, dříve aktivní rekreace, byla dost živá na svůj věk. Ted už si venku nechce ani zacválat. Tak bych Vás chtěla poprosit o radu, co jí dávat aby se trochu zlepšila. Jinak na zimu dostávají zapářku ( řízky )+len
Prosím o sestavení jídelníčku, pro tuto kobylu.díky,
bohužel se nemohu dostavit na Vaši přednášku.


Dobrý den, krmení sice dosti dostává, ale nikoliv dostatek bálkovin. 4 l ovsa, 1,5 l musli gain a kukurice jsou obecne skrobova energeticka krmeni, a kde jsou bilkoviny a tuky? Ty nám tady právě chybí. Denní dávka ovsa max. únosná je 1 l, všech obilovin max 800 g! Trávicí trakt je přecpaný, žádoucí mikroflora zabitá. Oves snižte na 1 l na den, a dodejte vojtěšku, soju, řepné řízky, len i slunečnici. To pak vhodně rozhodit ke snídani a večeři. Denní množství se nesmí dostat přes 2,5 kg všeho. Vzhledem k věku bych doporučila i pivovarské kvasnice na 2 měsíce, šípek a yukku.
 
Mlaďoch na pastevku
Justýna, 23.09.2013, 09:33 Odpovědět
Dobrý den,
Chtěla bych se na vás obrátit s dotazem,mam 4 leteho valaska na pastevnim ustajeni 24/7. Přístup k senu neomezený,koupila jsem ho před 3 měsíci v ne nejlepším výživovem stavu ale za ty 3 měsíce se dost zpravil jen ze sena,ale přeci jen bych chtěla na zimu něco málo začít prikrmovat. Nikdy nebyl krmen ničím jiným než senem. Napadlo mě krmit vojtěšku v kombinaci s ovsem. Bylo by to vhodné? Koník pracuje minimalne 1 h denně a energie ma tak akorát na práci kterou vyzaduji. Je hodně vybíravý nechce repne řízky,sladovy květ,lnene semínko... Ještě jsem zapoměla dodat ze nemám možnost krmivo macet. Děkuji za pomoc J.
 
V režimu 24/7
Veronika, 28.09.2013, 11:45 Odpovědět
Dobrý den,
ráda bych Vás požádala o radu jak krmit 17letou březí (5.měsíc) kobylu ČT, která loni po zimě rapidně zhubla. Letos se tomu chci vyhnout, mám nakoupené vojtěškové granule + ex.lněné semínko + řepkové pelety + pivovarské kvasnice. Na voj.granule si už zvykla ( krmím asi 10dní ) takže jsme teď na půl kile a zvedám. Kolik by mohlo být na jedno krmení? Mám problém s tím, že si ji krmím do koryta sama takže jen jednou denně. Děkuji
 
sladový květ - sypký nebo granulovaný?
Romana Mat., 30.09.2013, 12:10 Odpovědět
Dobrý den Katko,
prosím to množství květu je pro případ sypkého nebo granulovaného?
Předpokládám, že asi sypkého :)
Pokud nemám jinou možnost, než dávat granulovaný, kolik byste, prosím, doporučila toho granulovaného?
Děkuji moc a zdravím :)
 
Re: sladový květ - sypký nebo granulovaný?
ANIMO, 01.10.2013, 00:15 Odpovědět
Citace Neznámý: Dobrý den Katko,
prosím to množství květu je pro případ sypkého nebo granulovaného?
Předpokládám, že asi sypkého :)
Pokud nemám jinou možnost, než dávat granulovaný, kolik byste, prosím, doporučila toho granulovaného?
Děkuji moc a zdravím :)


Dobrý den, ano pro případ sypkého. V případě granulovaného doporučuji plecháček 300 ml gran. květu :-)
 
Re: Re: Děkuji!!!
Jana N., 12.11.2013, 21:34 Odpovědět
Citace Neznámý: Dobrý den, pochopitelně to má svůj význam, které krmivo se podává v kterou dobu. Částečně to vychází i z orgánových hodin čínské medicíny, kdy v každou dobu je v nějvětší aktivitě různý orgán a je potřeba jej podporovat stimulovat, nikoliv oslabovat. Řepné pelety si můžete připravit i ve stáji, za hodinu Vám nabobtnají. Pakliže nemáte jinou možnost, krmení prohodťe, ale bylo by vhodnější jej ještě trochu jinak předělat, pakliže řepné by jste dávali na noc.

Dobrý den.
Mohla byste mi prosím poradit jak krmení předělat? Také by se mi více hodilo dávat řízky na noc, než ráno. Moc děkuji. Jana
 
Tereza, 21.01.2014, 16:54 Odpovědět
dobrý den!hubnutí koní řešíme každou zimu u celého stádečka.zkoušíme vše a ještě nás nic vyloženě neuchvátilo,že by sme u toho zůstali.POslední rada,která se na nás hrne ze všech stran je zadekovat.Poměrně se to mu bráníme.je to nepřirozené.má podle Vás dekování nějakej zásadní vliv na hubnutí během zimy?Spousta chovatelů má koně celoročně venku,na ovsu a senu a stejně nehubnou.
 
Re:
ANIMO, 13.02.2014, 23:40 Odpovědět
Citace Neznámý: dobrý den!hubnutí koní řešíme každou zimu u celého stádečka.zkoušíme vše a ještě nás nic vyloženě neuchvátilo,že by sme u toho zůstali.POslední rada,která se na nás hrne ze všech stran je zadekovat.Poměrně se to mu bráníme.je to nepřirozené.má podle Vás dekování nějakej zásadní vliv na hubnutí během zimy?Spousta chovatelů má koně celoročně venku,na ovsu a senu a stejně nehubnou.

Dobrý den, vyzkuste příští rok mé rady v článku a uvidíte :-) Dekování je fajn pro staré koně. U jiných není důvod. To že koně na ovsu a senu nehubnou není žádná známka zdravého koně.
 
Kobyla s hříbětem
Kristýna, 04.09.2014, 09:19 Odpovědět
Hezký den,
moc mě potěšil Váš článek, aktuálně řeším situaci kdy mám pod kobylou hříbě a kobyla nám od porodu spadla velmi s váhou dolů (aktuální váha asi 488kg +-20kg - plemeno ČT, dle tabulek máme cca 100kg pod váhu)
Aktuální krmná dávka je ráno i večer - 1F ovsa, 1F řepných řízků, 1F vojtěšky, 1/2P extrudovaného lněného semene, 1P slunečnicových semen + 2 panáky sluneč. oleje ; k obědu má 3/4F granulí pro hobby koně + 3/4F musli Herbic...+ seno, ale nemyslím si, že vy ve stáji dodržovali požadovanou krmnou dávku.. Aktuálně krmíme takto cca měsíc a půl. Kobyla je bohužel ke všemu dušná, tudíž tím spíše hůře krmitelná... Ráda bych se zeptala, zda by jste poradila něco přidat či ubrat... Bohužel už jsme ve fázi, kdy to bude na dlouhé lokte jí opět dostat do kondice..
 
Re: Kobyla s hříbětem
ANIMO, 05.09.2014, 17:52 Odpovědět
Citace Neznámý: Hezký den,
moc mě potěšil Váš článek, aktuálně řeším situaci kdy mám pod kobylou hříbě a kobyla nám od porodu spadla velmi s váhou dolů (aktuální váha asi 488kg +-20kg - plemeno ČT, dle tabulek máme cca 100kg pod váhu)
Aktuální krmná dávka je ráno i večer - 1F ovsa, 1F řepných řízků, 1F vojtěšky, 1/2P extrudovaného lněného semene, 1P slunečnicových semen + 2 panáky sluneč. oleje ; k obědu má 3/4F granulí pro hobby koně + 3/4F musli Herbic...+ seno, ale nemyslím si, že vy ve stáji dodržovali požadovanou krmnou dávku.. Aktuálně krmíme takto cca měsíc a půl. Kobyla je bohužel ke všemu dušná, tudíž tím spíše hůře krmitelná... Ráda bych se zeptala, zda by jste poradila něco přidat či ubrat... Bohužel už jsme ve fázi, kdy to bude na dlouhé lokte jí opět dostat do kondice..


Dobrý den,

ve vasem krmnem schematu je moc obilovin. Michat navic oves a repne pelety neni vhodne. Stejne tak repa a vojteska. Zkuste pak krmit tedy snidane repa, kvet, len a soja. K veceri pak oves, vojteska, slunecnice
 
A1/1
kateřina, 19.02.2015, 16:27 Odpovědět
dobrý den,mám problém s koníkem začal nám ted hubnout ale nevím čím. koník má neomezeně seno, k tomu dostává tři hrnky řepných řízků a tři sladového květu(250ml jeden hrnek) koník je v režimu 24/7 dekovaný, klidový režim, nejezděn přes zimu. a ted mi opadá. vystouplá páteř a kyčelní kosti. břicho má, energii taky. nevím jak udělat aby mu nevystupovala páteř a kyčle
 
Re: A1/1
ANIMO, 22.02.2015, 15:19 Odpovědět
Citace Neznámý: dobrý den,mám problém s koníkem začal nám ted hubnout ale nevím čím. koník má neomezeně seno, k tomu dostává tři hrnky řepných řízků a tři sladového květu(250ml jeden hrnek) koník je v režimu 24/7 dekovaný, klidový režim, nejezděn přes zimu. a ted mi opadá. vystouplá páteř a kyčelní kosti. břicho má, energii taky. nevím jak udělat aby mu nevystupovala páteř a kyčle

Dobry den,

krmna davka epne erizky a kvet nemusi stacit, zejmena va krmi zcela tuky, pridat lnene seminko hrnek, ci slunecnici hrnek a kvet zvysit na 1 l (4 hrnky) a repnych rizku namocenych alespon 20 hrnku (1 litr).
 
Re: Re: A1/1
lucka, 24.02.2015, 11:54 Odpovědět
Citace Neznámý: Citace Neznámý: dobrý den,mám problém s koníkem začal nám ted hubnout ale nevím čím. koník má neomezeně seno, k tomu dostává tři hrnky řepných řízků a tři sladového květu(250ml jeden hrnek) koník je v režimu 24/7 dekovaný, klidový režim, nejezděn přes zimu. a ted mi opadá. vystouplá páteř a kyčelní kosti. břicho má, energii taky. nevím jak udělat aby mu nevystupovala páteř a kyčle

Dobry den,

krmna davka epne erizky a kvet nemusi stacit, zejmena va krmi zcela tuky, pridat lnene seminko hrnek, ci slunecnici hrnek a kvet zvysit na 1 l (4 hrnky) a repnych rizku namocenych alespon 20 hrnku (1 litr).


20hrnů? jte se zbláznily ne? když dám dvacet hrnů a zaleju vodou tak mi to nabobtná tak na ani nevím sud :-) to je pro celou stáj nejednoho koně. bože co je to za profíka co to radí.
 
Re: Re: Re: A1/1
ANIMO, 24.02.2015, 13:01 Odpovědět
Citace Neznámý: Citace Neznámý: Citace Neznámý: dobrý den,mám problém s koníkem začal nám ted hubnout ale nevím čím. koník má neomezeně seno, k tomu dostává tři hrnky řepných řízků a tři sladového květu(250ml jeden hrnek) koník je v režimu 24/7 dekovaný, klidový režim, nejezděn přes zimu. a ted mi opadá. vystouplá páteř a kyčelní kosti. břicho má, energii taky. nevím jak udělat aby mu nevystupovala páteř a kyčle

Dobry den,

krmna davka epne erizky a kvet nemusi stacit, zejmena va krmi zcela tuky, pridat lnene seminko hrnek, ci slunecnici hrnek a kvet zvysit na 1 l (4 hrnky) a repnych rizku namocenych alespon 20 hrnku (1 litr).


20hrnů? jte se zbláznily ne? když dám dvacet hrnů a zaleju vodou tak mi to nabobtná tak na ani nevím sud :-) to je pro celou stáj nejednoho koně. bože co je to za profíka co to radí.


Tak se priste neptejte. Pisete, ze hrnek ma 250 ml, tedy 1 l = 4 hrnky. Pdenni davka je 1 l sucheho (tedy 4 hrnky sucheho), po namoceni je to x 5, tedy 20 hrnku namocenych rizku.

Paklize pisete, ze dostava 3 hrnky repnych rizku, budete nejspis myslet namocenych rizku, jelikoz davat koni nenamocene 3 hrnky rizku je sebevrazda.

Takze at se vam to libi nebo ne, 1 l suchych = 20 hrnku namocenych a to je optimalni krmna davka pro plnase, ktery vam hubne jak pisete.
 
Re: A1/1
, 26.02.2015, 14:56 Odpovědět
dávám 3 v suchém stavu ty pak zaleju. vznikne cca 15l. přidávám ted už 5-6 hrnků sladu to je vše. seno neomezeně. koník má nulovou práci jen se poflakuje po pastvě. je tlustej jako prase ale opadli mu svaly te zad na zadku (vystouplé). koník pod sebou tlačí čím dál větší břicho, ale záď se nelepší. odčervenej, zuby udělaný, a nic
 
Re: Re: A1/1
, 28.02.2015, 10:20 Odpovědět
Citace Neznámý: dávám 3 v suchém stavu ty pak zaleju. vznikne cca 15l. přidávám ted už 5-6 hrnků sladu to je vše. seno neomezeně. koník má nulovou práci jen se poflakuje po pastvě. je tlustej jako prase ale opadli mu svaly te zad na zadku (vystouplé). koník pod sebou tlačí čím dál větší břicho, ale záď se nelepší. odčervenej, zuby udělaný, a nic


S vami je to tedy slozite. 3 hrnky suchych rizku je 0.75 l. Pri bobtnavosti 1:4 to nebude nikdy 15 l repnych rizku! Nebo vas hrnek nema 0.25 litru nebo zalivate vodou jak mlynar.

Prectete si moji prvni odpoved tam mate vse napsane. Repa a kvet a seno nemuze stacit.
 
Ideální dávka při krmení jednou denně
Veronika, 15.03.2015, 21:22 Odpovědět
Dobrý den,

můžete prosím vaši vzorovou krmnou dávku upravit do jedné? Mám koně na pastevku s možností krmit pouze jednou denně.

Děkuji V.
 
dana , 02.07.2015, 23:14 Odpovědět
dobry den,poradte mam tlustsi kobylu na pastevku jen tri kone,maji mit spravne i v lete cely den seno i kdyz maji bohatou pastvu,nebo davat seno jen vecer,dekuji
 
Re:
ANIMO, 03.07.2015, 14:24 Odpovědět
Citace Neznámý: dobry den,poradte mam tlustsi kobylu na pastevku jen tri kone,maji mit spravne i v lete cely den seno i kdyz maji bohatou pastvu,nebo davat seno jen vecer,dekuji

Paklize jsou kone tlusty, doporucila bych i pastvu omezit, ta totiz muze spustit laminitu u tluste kobyly raz dva. Omerzovat tedy nap. pastevnim nahubkem, stahnutim do padocku atd. Seno by nemelo byt volne ale v siti s drobnymi oky, nejlepe michana 1:1 se slamou. A nasledne zajistit dietni rezim pro obezni kone a zbysit pohyb. Z prirodnich doplnku je vhodne nasadit skorici, boruvka nat, drenazni bylinky atd.
 
Fjordhuculka, 4roky
stepanka, 29.07.2015, 00:52 Odpovědět
Zdravim. Mam 4letou fjordhuculi damu s kazdodennim pohybem - pracuje jak jizdarny, tak i vicehodinnove vyjizdky. Pred tydnem jsem ji zacala dokrmovat, protoze mi sla mirne s vahou dolu - vypasena pastva.
Nyni dostava seno - maly balik na den zhruba - ma seno nonstop, dale ji decu travu, solny liz s mineraly - vse na pastve, konzumuje jak sama uzns za vhodne.
Dokrmuji ji 0,5l repnych pelet, 0,5l vojtesky v peletach, 0,5l sladovy kvet a 3polevkove lzice lneneho seminka - vse macim, seminko varim. Nyni ma navic jeste 2pol. lzice (rano a vecer) soji a 2lzice ovesnych vlocek.
Dostava 3x denne. Zhruba stejne davky - rozdeluji.
Kobylka vypada velmi pekne, pribira i svalovou hmotu, ma lepsi srst. Zda se mi i psychicky vyrovnana.
Muj dotaz zni, zda krmim dobre, popr. co zmenit ci jak upravit davky. Dekuji mnohokrat! :)
 
Re: Fjordhuculka, 4roky
ANIMO, 29.07.2015, 17:54 Odpovědět
Citace Neznámý: Zdravim. Mam 4letou fjordhuculi damu s kazdodennim pohybem - pracuje jak jizdarny, tak i vicehodinnove vyjizdky. Pred tydnem jsem ji zacala dokrmovat, protoze mi sla mirne s vahou dolu - vypasena pastva.
Nyni dostava seno - maly balik na den zhruba - ma seno nonstop, dale ji decu travu, solny liz s mineraly - vse na pastve, konzumuje jak sama uzns za vhodne.
Dokrmuji ji 0,5l repnych pelet, 0,5l vojtesky v peletach, 0,5l sladovy kvet a 3polevkove lzice lneneho seminka - vse macim, seminko varim. Nyni ma navic jeste 2pol. lzice (rano a vecer) soji a 2lzice ovesnych vlocek.
Dostava 3x denne. Zhruba stejne davky - rozdeluji.
Kobylka vypada velmi pekne, pribira i svalovou hmotu, ma lepsi srst. Zda se mi i psychicky vyrovnana.
Muj dotaz zni, zda krmim dobre, popr. co zmenit ci jak upravit davky. Dekuji mnohokrat! :)


Dobry den,

postaci krmit dvakrat denne a vhodne kombinace. Z uvedeneho co davate bych rozdelila nasledovne.

Tedy napriklad snidane: 0,5 l suche repne pel + 0,5 l sladovy kvet + len 120 g! + 200 g soji.

K veceri: 1 l vojteska + ovesne vlocky + 100 g slunečnice.

tedy zvysit mnozství bílkovin a tuku.
 
Re: Re: Fjordhuculka, 4roky
stepanka, 30.07.2015, 14:30 Odpovědět
Citace Neznámý: Citace Neznámý: Zdravim. Mam 4letou fjordhuculi damu s kazdodennim pohybem - pracuje jak jizdarny, tak i vicehodinnove vyjizdky. Pred tydnem jsem ji zacala dokrmovat, protoze mi sla mirne s vahou dolu - vypasena pastva.
Nyni dostava seno - maly balik na den zhruba - ma seno nonstop, dale ji decu travu, solny liz s mineraly - vse na pastve, konzumuje jak sama uzns za vhodne.
Dokrmuji ji 0,5l repnych pelet, 0,5l vojtesky v peletach, 0,5l sladovy kvet a 3polevkove lzice lneneho seminka - vse macim, seminko varim. Nyni ma navic jeste 2pol. lzice (rano a vecer) soji a 2lzice ovesnych vlocek.
Dostava 3x denne. Zhruba stejne davky - rozdeluji.
Kobylka vypada velmi pekne, pribira i svalovou hmotu, ma lepsi srst. Zda se mi i psychicky vyrovnana.
Muj dotaz zni, zda krmim dobre, popr. co zmenit ci jak upravit davky. Dekuji mnohokrat! :)


Dobry den,

postaci krmit dvakrat denne a vhodne kombinace. Z uvedeneho co davate bych rozdelila nasledovne.

Tedy napriklad snidane: 0,5 l suche repne pel + 0,5 l sladovy kvet + len 120 g! + 200 g soji.

K veceri: 1 l vojteska + ovesne vlocky + 100 g slunečnice.

tedy zvysit mnozství bílkovin a tuku.


Dekuji :)
 
Kobylka 26 let hubne
Hana, 31.08.2015, 12:34 Odpovědět
Prosím o radu, kobylka ČT, 26 let, letos pohubla, je málo pastvy, a má už špatné zuby, má paradontozu, ulámané zuby a kouše zadníma zubama, čili špatně žere seno. Krmíme jednou denně namočené řízky v množství namočeném dva hrnky, k tomu 1kg Spillers senior conditioning mix. Dříve jsme krmili 1,5 - 2kg Spillers senior conditioning mix. Přidáváme cca 6 ks celozrnných rohlíků, 1-2 mrkve, 0,5 -1 červenou řepu, 1-2 jablka, pak vitamíny, někdy játřík, někdy melasu (cca dl), dromy artro.
Zuby měla dělané vloni, s tím se už prý stejně nic nedá dělat. Nevím jestli jí odčervet, nebo změnit krmení. Sena má adlibidum, tráva bohužel letos není. Často jí škrundá v břiše a často prdí. Děkuji za radu.:-)
 
Krmení jednou denně
Aneta, 19.09.2016, 14:20 Odpovědět
Dobrý den,

bohužel jste vždy přeskočila otázky s krmením jednou denně, také mám koníka s možností krmení pouze jednou denně. Vím, že to není ideální, ale s tím asi nic moc nezmůžu. Co jsem se dočetla, sladový květ se nesmí s vojtěškou, vojtěška není ideální s řízkama,.. Mám A1/1 na pastevku, práce jednou nebo dvakrát týdně a snažím se mu sestavit vhodné krmení, ale nikde se nemůžu dopátrat jak to skloubit, když není možnost mít příkrm ráno i večer.

Děkuji
 
Re: Krmení jednou denně
Animo, 19.09.2016, 20:54 Odpovědět
Citace Neznámý: Dobrý den,

bohužel jste vždy přeskočila otázky s krmením jednou denně, také mám koníka s možností krmení pouze jednou denně. Vím, že to není ideální, ale s tím asi nic moc nezmůžu. Co jsem se dočetla, sladový květ se nesmí s vojtěškou, vojtěška není ideální s řízkama,.. Mám A1/1 na pastevku, práce jednou nebo dvakrát týdně a snažím se mu sestavit vhodné krmení, ale nikde se nemůžu dopátrat jak to skloubit, když není možnost mít příkrm ráno i večer.

Děkuji


V krmeni jednou denne muzete vyzkusit 1 l repne pelety, 1l sladovy kvet sypky, 200 g soja len a 80 g kvasnic nyni
 
Re: krmení pro tazne kone
Maku, 20.01.2017, 20:59 Odpovědět
Dobry den.Kolik by mela dostavat chladaska,ktera je opravdu hubena?Seno ma porad ,z krmeni mam moznost oves jecmen vojtezka repne rizky otruby,Fitmin reformer,slunecnicovy olej,a ruzne musli.Koupili sme ji v lete koncem zacla hubnout,stado ji vyhanelo,bohuzel sme zasahli pozde a ted na zimu je to uz dost.Je dekovana v rezimu 24|7.Mohu krmit v poledne a vecer.Rano ne.Dekuji za radu
 
Re: Re: krmení pro tazne kone
Animo, 20.01.2017, 21:19 Odpovědět
Citace Neznámý: Dobry den.Kolik by mela dostavat chladaska,ktera je opravdu hubena?Seno ma porad ,z krmeni mam moznost oves jecmen vojtezka repne rizky otruby,Fitmin reformer,slunecnicovy olej,a ruzne musli.Koupili sme ji v lete koncem zacla hubnout,stado ji vyhanelo,bohuzel sme zasahli pozde a ted na zimu je to uz dost.Je dekovana v rezimu 24|7.Mohu krmit v poledne a vecer.Rano ne.Dekuji za radu dobry den
Chybi vam bilkovina. Oves a jecmen vysadit. Zaradit soju extrudovanou 400 g, ryzove otruby 400 g, semena 400 g. Muselo by se resit komplexne.

Dobry den.
 
Hubnouci valach
Eva, 18.07.2017, 18:15 Odpovědět
Dobry den,
potrebovala bych poradit s krmnou davkou pro meho noveho valacha, cca 700kg. U predchoziho majitele byl krmen pouze senem (bez pastvy) a byl jezden pouze 1x tydne. Kun byl opticky velmi pekny, kulaty, ale ne obezni. V soucasnosti chodi pod sedlo 4x tydne - zatim pouze lehce. Valach je krmen senem (dostatecne mnozstvi) + cca 1h denne chudsi pastva, 1kg musli Spillers (Conditioning mix), 2 hrsti sladoveho kvetu, mineralne-vitaminoveho doplnku. Behem mesice a pul od koupe kone koni opadla vyrazne zad, jsou mu mnohem vice videt kycle a mirne zebra. Bojim se, jak bude vypadat, az zacne opravdu pracovat. Prosim o radu ohledne krmne davky (bez rizku - nemame prostor namacet). Dekuji. Eva
 
Re: Hubnouci valach
ANIMO, 27.07.2017, 21:41 Odpovědět
Citace Neznámý: Dobry den,
potrebovala bych poradit s krmnou davkou pro meho noveho valacha, cca 700kg. U predchoziho majitele byl krmen pouze senem (bez pastvy) a byl jezden pouze 1x tydne. Kun byl opticky velmi pekny, kulaty, ale ne obezni. V soucasnosti chodi pod sedlo 4x tydne - zatim pouze lehce. Valach je krmen senem (dostatecne mnozstvi) + cca 1h denne chudsi pastva, 1kg musli Spillers (Conditioning mix), 2 hrsti sladoveho kvetu, mineralne-vitaminoveho doplnku. Behem mesice a pul od koupe kone koni opadla vyrazne zad, jsou mu mnohem vice videt kycle a mirne zebra. Bojim se, jak bude vypadat, az zacne opravdu pracovat. Prosim o radu ohledne krmne davky (bez rizku - nemame prostor namacet). Dekuji. Eva


Dobrý den,

ano Spilers nepovazuji za dobre a zdrave krmivo, hodne koni po nich hubne. Chybi mu s vyssi praci kvalitni bilkovina a tuky jako zdroj energie. Spise bych zaradila vojtěšku, semena, karob, než koně futrovat sacharidy.
 
Plnokrevník
Veronika, 23.10.2017, 14:30 Odpovědět
Dobrý den, prosím Vás o radu ohledně krmení 27 leté A1/1. Pres zimu jde vždy výrazně s váhou dolů.
Dostává 2x denně seno, ranní dávka ji vydrží na celé dopoledne. Na snídani 400ml řízků + 400ml sladového květu, cca 50g kvasnic, hrst karobu a cca 150ml extrud.lnu. K večeři dostává 800ml musli Novaequi muscle. Děkuji za radu
 
Re: Plnokrevník
ANIMO, 30.10.2017, 09:42 Odpovědět
Citace Neznámý: Dobrý den, prosím Vás o radu ohledně krmení 27 leté A1/1. Pres zimu jde vždy výrazně s váhou dolů.
Dostává 2x denně seno, ranní dávka ji vydrží na celé dopoledne. Na snídani 400ml řízků + 400ml sladového květu, cca 50g kvasnic, hrst karobu a cca 150ml extrud.lnu. K večeři dostává 800ml musli Novaequi muscle. Děkuji za radu


Dobry den, se staříkama je to velmi náročné, aby nebyli hubení. Mají výrazně vyšší požadavky na proteiny (2x vyšší), nižší funkci ledvina jater a často haprují na srdíčko. Je potřeba už výrazně zvýšit krmení v srpnu, v listopadu už je pozdě. KOtrolovali jste zuby? K snídani krom řepy, květu a kvasnic (ty zvyšte na 80 g) přidat ještě 400 g extrudovaný len + soja a 300 g rýžové otruby tučné sypké. Karob sem ne. K večeři pak můžete karob mletý 200 g + musli i více 1,5 litru a opět soja-len 300 g. Zařadila bych i klíčový olej (kukuřičný 50 ml).
 
hubena belgicka
Eva Jandová, 14.08.2018, 22:03 Odpovědět
Dobrý den, prosím vás naléhavě o radu. Mám 23letou kobylu ČMB. Před 3týdny ji veterinářka dělala zuby a ona od té doby přestala žrát seno. Pasu ji 3x denně 1hodinu-je kolikářka a 4-5x denně ji dávám namočené senné granule 0.75kg 4-5x denne, 100g extrudovaného lněného semínka a 0.5kg repnych rizku a 1,2kg műsli od Spilers.Prosím vas o radu, jak nejlépe upravit KD, aby kobyla přibrala na zimu, za poslední dobu hodně pohubla a prosím o KD na zimu, kdy už nebude pastva. Mohu krmit až 5x denně. KD prosím s ohledem na jeji náchylnost ke kolikám. Děkuji mockrát. Jandová
 
Re: hubena belgicka
Animo, 19.08.2018, 16:39 Odpovědět
Citace Neznámý: Dobrý den, prosím vás naléhavě o radu. Mám 23letou kobylu ČMB. Před 3týdny ji veterinářka dělala zuby a ona od té doby přestala žrát seno. Pasu ji 3x denně 1hodinu-je kolikářka a 4-5x denně ji dávám namočené senné granule 0.75kg 4-5x denne, 100g extrudovaného lněného semínka a 0.5kg repnych rizku a 1,2kg műsli od Spilers.Prosím vas o radu, jak nejlépe upravit KD, aby kobyla přibrala na zimu, za poslední dobu hodně pohubla a prosím o KD na zimu, kdy už nebude pastva. Mohu krmit až 5x denně. KD prosím s ohledem na jeji náchylnost ke kolikám. Děkuji mockrát. Jandová

Dobry den. Spilers pro kolikoveho kone nema v KD co delat. Krmeni zalozit na senu, vojtescce a repnych pelet, konopny srot, ryzove otruby tucne sypke a extrudovany len + soja a karobu. Zadne spilers, pecivo , otruby ani obiloviny. Pro kolikare je kmin a mata nezbytnosti. Krmit 5 x denne a pridavat him. sul 40 g denne.
 
Krmná dávka
Mach Martina, 04.09.2018, 21:10 Odpovědět
Dobrý den,prosím o radu,koupila jsem čt většího rámce,koník je dost pohublej, krmím ráno-večer voj.granule 500g(pak namočím) 200g otruby pšen.,150g ječmen,100g kukuřice,100g hrách, lněné semínko 50g,slunečnice 150g,piv.kvasnice 25g, večer dávám stejnou dávku jen nedám vojtěš.granule ale řepné řízky. Nejsem si jistá jestly mám vyrovnaný poměr Ca:fosfor Děkuji za radu
 
Dotaz
Michala, 13.11.2018, 12:23 Odpovědět
Dobrý den mám dotaz na ranní dávku... moje kobča nepozře vojtějšku v žádném množství mohu ji tedy nahradit něčím jiným?? Popřípadě nechat klasické granule a k nim pridat ty doplnky ?? Dekuji za odpoved
 
Re: Dotaz
ANIMO, 14.11.2018, 09:28 Odpovědět
Citace Neznámý: Dobrý den mám dotaz na ranní dávku... moje kobča nepozře vojtějšku v žádném množství mohu ji tedy nahradit něčím jiným?? Popřípadě nechat klasické granule a k nim pridat ty doplnky ?? Dekuji za odpoved

Dobry den, misto vojtesky zkusit granulovane seno a vlakninove granule.
 
CPL
k, 16.11.2018, 14:38 Odpovědět
Dobrý den,

mám koně trpícího na CPL. Máte tip na KD pro něj?
Moc děkuji :)
 
Re: CPL
ANIMO, 16.11.2018, 16:53 Odpovědět
Citace Neznámý: Dobrý den,

mám koně trpícího na CPL. Máte tip na KD pro něj?
Moc děkuji :)


Dobry den,

specialni dietetika konskych pacientu je slozita a nelze v ramci tohoto formulare odpovedet, clanek se tyka navic podzimniho krmeni hubenych koni, nikoliv problematiky kuze u rousnych koni. Nevim, co u vas je pricinou, takze nemuzuý blize odpovedet.
 
Re: chudé seno
Anna, 22.11.2018, 12:11 Odpovědět
Dobrý den, čím a jak nejlépe doplnit koním málo výživné seno?
 
Re: Re: chudé seno
ANIMO, 07.12.2018, 18:36 Odpovědět
Citace Neznámý: Dobrý den, čím a jak nejlépe doplnit koním málo výživné seno?


Dobry den,

urcite vojteskovymi peletami, sojou a lnenym semenem
 

Přidat komentář


Jméno:

Název:


Komentář:
Poznámka: Neradi příspěvky moderujeme, ale nemístné příspěvky nebo příspěvky mimo téma budou odstraněné. Děkujeme za pochopení.

 
Nahoru