Články
NAKUPUJTE U NÁS

Prodejna

ANIMO Centrum krmiv
Pomezní 282
Areál ZD - K Dálnici
Světice u Říčan

Na prodejně pouze platby HOTOVĚ!

tel. prodejna: 608 315 657

tel. info: 608 315 658

e-mail objednávky:
objednavky@centrumkrmiv.cz

Otevírací doba

PO 9- 16
ÚT zavřeno
ST 9 -18
ČT zavřeno
 15 -18
SO první sobota v měsíci
  9.00-12.00
Změny otevírací 2024

V sobotu 1.6. otevřeno 9 - 12  h

 

 

NOVINKY

Již jsme na nové prodejně!

Poplatky za osobní odběr tedy zrušeny.

 

Objednávky nad 10.000Kč vám přivezeme ZDARMA
(Praha + Stř. ČECHY)

Ostatní od 299 Kč s námi

Odesílání přes kurýra od 149 Kč

 

Články

Komentáře

Příklady krmných dávek pro Hobby koně

NEW! V tomto článku vám nabídnu několik základních příkladů krmných dávek pro koníky v HOBBY rekreaci. T. j práce pod sedlem až 6 x týdně po 60 - 90 minutách (lehká zátěž).

 
Příklady KD pro sportovní koně
Tereza, 28.12.2011, 16:58 Odpovědět
Dobrý den, neplánujete v budoudnu rozšířit články i o příklady KD pro sportovní koně? Vaše články jsou velice přínosné a zajímavé čtení. Děkuji.
 
Re: Příklady KD pro sportovní koně
Kateřina, ANIMO, 28.12.2011, 19:42 Odpovědět
Citace Neznámý: Dobrý den, neplánujete v budoudnu rozšířit články i o příklady KD pro sportovní koně? Vaše články jsou velice přínosné a zajímavé čtení. Děkuji. nevím jak intenzivní práci vykonáváte, ale tato krmná dávka je pro hobby koně, které pracují denně lehkou až střední práci. Což je většina koní. Koním bez práce by mělo stačit seno a ,,hrstka semínek na den". U sportovních koní těžká práce, endurance by se množství krmení, a samozřejmě složení krmné dávky změnilo a zvýšilo až do celkového množství 4 kg rozdělené na den ve třech dávkach.
 
dotaz
magda, 25.02.2013, 23:39 Odpovědět
je lepší dávat řepu + ječmen ráno a řepu + květ večer, nebo naopak? děkuji za odpověď
 
Mash
Renata, 08.03.2013, 11:52 Odpovědět
Dobrý den, mám dotaz, jak se změní dávkování a poměr surovin, které uvádíte ve směsi mash, pokud nahradím kukuřičné otruby kukuřičným šrotem. Děkuji za odpověď a cenné informace.
 
Re: Mash
Kateřina, ANIMO, 13.03.2013, 00:41 Odpovědět
Citace Neznámý: Dobrý den, mám dotaz, jak se změní dávkování a poměr surovin, které uvádíte ve směsi mash, pokud nahradím kukuřičné otruby kukuřičným šrotem. Děkuji za odpověď a cenné informace. No poměrně dosti, jelikož kukuřičné otruby tam jsou jako hlavní zdroj vlákniny. Kukuřičný šrot naopak má vlákniny nesmírně málo a naopak je to vysoce energetické krmení založené na škrobu. To radši použít jiný druh otrub.
 
Re: Re: Mash
Renata, 17.03.2013, 20:08 Odpovědět
Mohu v tom případě nahradit kukuřičné otruby vojtěškovými granulemi?
 
Re: Re: Re: Mash
Kateřina, ANIMO, 17.03.2013, 22:53 Odpovědět
Citace Neznámý: Mohu v tom případě nahradit kukuřičné otruby vojtěškovými granulemi?

Ano to určitě by bylo vhodné.
 
nahrazení řepy
Janina, 07.01.2015, 19:11 Odpovědět
Dobrý den, napadá Vás, čím v krmení nahradit řepné řízky? Kůň ani po navykání nechce žrát nic, co je z řepy.
 
Re: nahrazení řepy
ANIMO, 09.01.2015, 13:14 Odpovědět
Citace Neznámý: Dobrý den, napadá Vás, čím v krmení nahradit řepné řízky? Kůň ani po navykání nechce žrát nic, co je z řepy.


Dobry den,

Repa neni nezbytne nutna v Kd, Muzete pak krmit smes z vojtesky, karobu, semen a susene zeleniny.
 
Krmení nenasytného Hucula
Zany, 01.09.2015, 07:30 Odpovědět
Dobrý den chtěla bych se zeptat máme hucula, jakou krmnou dávku nebo spíše čím ho krmit v jakém množství co přidávat když hubený není ale úbytek váhy určitě je jelikož jsme z trávy už přešli na seno takže okolí zad prostě ochablo takže bych ráda přidávala něco z čeho mi nenabere nějak extra protože stačí chvilka a je z něj takový soudeček a z čeho se mi hlavně neschvátí je třeba ho i v létě hlídat na pastvě sežere víc trávy a má průjem je celý nafouklý nedokážu odhadnout dávku ani co by se tak jemu hodilo, aktuální váha vyšla +-370 kg děkuji za odpověď.
 
Re: Krmení nenasytného Hucula
ANIMO, 01.09.2015, 13:45 Odpovědět
Citace Neznámý: Dobrý den chtěla bych se zeptat máme hucula, jakou krmnou dávku nebo spíše čím ho krmit v jakém množství co přidávat když hubený není ale úbytek váhy určitě je jelikož jsme z trávy už přešli na seno takže okolí zad prostě ochablo takže bych ráda přidávala něco z čeho mi nenabere nějak extra protože stačí chvilka a je z něj takový soudeček a z čeho se mi hlavně neschvátí je třeba ho i v létě hlídat na pastvě sežere víc trávy a má průjem je celý nafouklý nedokážu odhadnout dávku ani co by se tak jemu hodilo, aktuální váha vyšla +-370 kg děkuji za odpověď.

Dobrý den,

zkusila bych v tom pripade nyni prikrm jednou denne vlastni smesi a k tomu pridat kvasnice 60 g a kmín ci mátu 30 g, na lepsí harmonizaci strev a traveni, Pri prechodu je to nápor na zazivani. Smes by mela obsahovat bilkoviny a tuky. Tedy to co je potreba pro svaly a kun se neprichvati. Neb schvaceni souvisi se sacharidama. Tedy smes muze obsahovat 50 % vojteska, 10 % karob, 10 % svetlice, 10 % lnene extrudovane, jablecné výl. 10 %, cervena repa 5 %, 5 % konopí. Je mozne libovolne zaradit a procentuelne obsadit komponenty ovoce a zelenina s tim, ze budou tvorit cca 20 - 30 %, vojteska 50 % a semena 20 - 30 %. Celkové množství smesi 0,5 kg, zvýšit lze az na 1 kg denně.
 
hubeny stary kun
luba, 10.12.2015, 14:12 Odpovědět
Dobrý den,máme 25 letou achalskou kobylu která nám nejde přibrat. Krmili jsme müsli ,granule a pak jsme zkoušeli udělat svoji krmnou dávku ze statkovych krmiv.bohužel stále nemůžeme najít optimální poměry.kobyla nemá žádné nemoci ,chybí ji už věkem nějaké zuby takže asi hůře žere seno.obilí a jiná krmiva přijímá dobře.zrovna dáváme granule(4 kg) protože jsem to už vzdala a nevím si rady.mám přístup k běžným zrninam ale samozřejmě podle vaší rady vše dokoupim.veterinář nám řekl ze už je holt stara a tělo už neumí využít z krmeni co potřebuje,ale já si myslím ze vzhledem k plemeni tu ještě může byt několik let,takže bych ji opravdu rada dala všechno co by ji udělalo dobře.děkuji za každou radu
 
kukuřičné otruby/šrot
Barbora, 26.11.2018, 12:54 Odpovědět
Dobrý den. V KD č.3 jsou pro ranní KD zařazeny kukuřičné otruby. Vy je nemáte v nabídce? Nenašla jsem je. A pochopila jsem dobře, že záměna kukuřičných za pšeničné by byla úplná změna látek v KD a stejně tak je to i s kukuřičným šrotem?

Děkuji :)
 
Re: kukuřičné otruby/šrot
ANIMO, 07.12.2018, 18:34 Odpovědět
Citace Neznámý: Dobrý den. V KD č.3 jsou pro ranní KD zařazeny kukuřičné otruby. Vy je nemáte v nabídce? Nenašla jsem je. A pochopila jsem dobře, že záměna kukuřičných za pšeničné by byla úplná změna látek v KD a stejně tak je to i s kukuřičným šrotem?

Děkuji :)


Dobry den, nene z nabidky jsme je z jistych duvodu vyradili. Zamena za psenicne otruby nebo kukuricny srot neni mozna, ano, tam by krmna davka vypada uplne jinak.
 

Přidat komentář


Jméno:

Název:


Komentář:
Poznámka: Neradi příspěvky moderujeme, ale nemístné příspěvky nebo příspěvky mimo téma budou odstraněné. Děkujeme za pochopení.

 
Nahoru